Praca zdalna to przyszłość. To, jak bardzo jest potrzebna i użyteczna, obserwujemy już od jakiegoś czasu, zwłaszcza od rozpoczęcia pandemii. 

Lockdown sprawił, że osoby, które dotąd broniły się przed pracą on-line bądź nie wyobrażały sobie wykonywania swoich obowiązków z domowego biura, zostały przez panującą w kraju sytuację zmuszone do przejścia na home office. 

Społeczeństwo zobaczyło i zrozumiało, że możliwość pracy zdalnej to przyszłość. 

Zawód wirtualnej asystentki jest coraz bardziej popularny w Polsce. To osoba, która szuka zleceniodawców i pomaga im w wykonywaniu zadań, takich jak – na przykład – prowadzenie firmowych social mediów, odbieranie telefonów, obsługa skrzynki e-mailowej, tworzenie grafik czy wiele innych. Branży, w których może pracować Wirtualna Asystentka jest naprawdę wiele, dzięki czemu zwiększają się również możliwości.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę jako wirtualna asystentka, coraz częściej myślisz

o takiej formie zatrudnienia, jednak wciąż się wahasz, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. 

Przygotowaliśmy krótką “ściągę”, z której warto skorzystać, jeśli poważnie myśli się o rozpoczęciu pracy WA.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z pięcioma pytaniami, na które warto sobie odpowiedzieć, przed rozpoczęciem pracy jako wirtualna asystentka!

***

1. Co konkretnie chciałabyś wykonywać w ramach pracy jako wirtualna asystentka? Jakimi zadaniami chciałabyś się zająć?

to bardzo ważne pytanie, od którego warto zacząć. Określ co chciałabyś robić na co dzień, jakie zadania najbardziej chcesz realizować dla zleceniodawców. To ważne, by wiedzieć w jakie obowiązki celować podczas szukania klientów

2. Jakich obowiązków byś  się  nie  podjęła?  W jakiej dziedzinie nie czujesz się pewnie?

pytanie to jest nieco podobne do poprzedniego. Tutaj jednak musisz określić czego robić nie chcesz. To również ważny komunikat dla Ciebie samej – wypisz sobie zadania, w wykonywaniu których nie czujesz się najlepiej, np tworzenie grafik. Dzięki temu będziesz wiedzieć jakie zlecenia mogą sprawić Ci trudność oraz będziesz świadoma swoich słabych stron.

3. Dla jakiej branży chciałabyś pracować?

branż jest wiele, więc warto określić te, w których chcesz pracować, a następnie…zacząć szukać zleceniodawców!

4. Obsługa programów graficznych, obsługa wordpressa, obsługa MS Office i social mediów…- czego musisz się jeszcze nauczyć, a co już potrafisz?

w pracy Wirtualnej Asystentki, obsługa podstawowych programów graficznych, wordpressa, social mediów czy pakietu Office to jedno z podstawowych zadań. Warto przeanalizować swoje umiejętności w powyższych programach/miejscach i zdecydować czego jeszcze musisz się nauczyć, co dopracować, a co już potrafisz robić dobrze. Będziesz mogła wtedy stworzyć wiarygodną ofertę dla klienta.

5. Czy jesteś gotowa na ciągły rozwój i dokształcanie się?

to ostatnie już pytanie wydaje się być…najważniejsze. Technologia co rusz nas zaskakuje, a Wirtualna Asystentka, która na co dzień pracuje na różnych urządzeniach i aplikacjach, programach – musi mieć w sobie gotowość do nauki i rozwoju. Chęć ciągłego dokształcania się i bycia coraz lepszym to predyspozycje, która powinna wykazywać każda Wirtualna Asystentka.

To wszystkie pytania, które przygotowaliśmy. Uważamy, że poruszają jedne z najważniejszych kwestii, które należy ustalić przed podjęciem zatrudnienia na stanowisku Wirtualnej Asystentki.

Pamiętaj: by osiągnąć sukces zawodowy MUSISZ zrobić pierwszy krok! Do dzieła…po co odkładać swoją pasję i marzenia na później skoro wystarczy się…odważyć? 😉 Trzymamy kciuki za każdą Wirtualną Asystentkę!

Zobacz nas także na FACEBOOKU KLIK oraz na INSTAGRAMIE – KLIK.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *