Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Zachęca nas możliwość pracy z domu, elastyczność zatrudnienia i dnia oraz możliwość wykonywania swoich obowiązków z dowolnego miejsca na świecie.

Jeśli chcemy rozpocząć pracę jako WA, ważne, by zacząć od spisania sobie swoich mocnych stron i umiejętności oraz tego, w czym nie czujemy się najlepiej. To bardzo istotne, by wiedzieć co chcemy robić i co będziemy proponować naszym klientom w ramach skorzystania z naszych usług.

Często zastanawiamy się: czy możemy mieć – jako wirtualne asystentki – jakąś specjalizację?

Otóż tak! W pracy VA – jak w każdej innej – jest możliwe wyspecjalizowanie się w jakichś określonych zadaniach.

Można wyróżnić kilka specjalizacji, które najczęściej pojawiają się u wirtualnych asystentek.

NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ SPECJALIZACJE W PRACY WA

  • Wirtualna Asystentka zajmująca się sprawami administracyjnymi – to osoba, która zajmuje się wszelkimi administracyjnymi kwestiami firmy, na przykład obsługą skrzynki mailowej, wystawianiem faktur czy odbieraniem telefonów.
  • Wirtualna asystentka do spraw social mediów – to osoba, która zadba profesjonalnie o social media, takie jak Facebook, Instagram czy inne.
  • Wirtualna asystentka zajmująca się grafikami – to osoba specjalizująca się w tworzeniu kreatywnych grafik, które można wykorzystać w social mediach, na blogach, na stronach firmy, itd.
  • Wirtualna asystentka-copywriter – ta WA zajmuje się pisaniem szeroko pojętych treści: na social media, bloga, na stronę firmy, newsletter.
  • Wirtualna asystentka specjalizująca się w WordPressie – osoba ta zajmuje się WordPressem czyli wprowadza zmiany na stronach, aktualizuje wtyczki, zajmuje się platformami czy sklepem internetowym.
  • Wirtualna asystentka z językiem obcym – taka osoba specjalizuje się w języku obcym i zajmuje się tłumaczeniem treści czy tworzeniem ofert w danym języku.

To najpopularniejsze z pojawiających się w tej chwili specjalizacji Wirtualnych Asystentek. Pole działania jest naprawdę spore, a więc to od nas zależy jaką dziedzinę wybierzemy. Ważne, by czuć się w niej swobodnie i dobrze, by lubić wykonywane przez siebie obowiązki.

Jeśli czujemy, że potrzebujemy się w czymś doszkolić, warto rozważyć specjalistyczne szkolenie czy kurs on-line, np z obsługi WordPressa, który pozwoli nam poszerzyć zawodowe możliwości.

Trzymamy kciuki za wszystkie Wirtualne asystentki – warto spełniać swoje marzenia, to odpowiednia pora!

Zobacz nas także na Facebooku – KLIK oraz na Instagramie –  KLIK.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *