Czy masz poczucie, że chciałabyś od życia więcej niż dotychczas? Jesteś niezadowolona i nienasycona życiem? Masz wrażenie, że Twoje życie to ciągła rutyna i nie masz czasu na spełnianie siebie i swoich marzeń? Nie myślisz o sobie, bo masz rodzinę o którą musisz zadbać. Ty i Twoje cele są na szarym końcu listy, a na koniec okazuje się, że wcale nie ma dla nich miejsca.

Dotyka to wielu z nas. Pragniemy od życia więcej, a jednak tkwimy w tym, naszym obecnym stanie. Dlaczego tak jest? Co jest przyczyną tego, że stoimy w miejscu i nie podejmujemy ryzyka, ani żadnych kroków prowadzących nas ku zmianie?

Otóż przyczyn jest wiele i mogą one być przeróżne.

Jedną z nich jest jest nasze otoczenie, w którym się obracamy i z którym mamy do czynienia na co dzień. Nasze otoczenie, czyli rodzina i znajomi, którzy żyją podobnie jak Ty i wmawiają Ci, że to jest normalna kolej rzeczy, że przecież wszyscy tak mają. Jest to bardzo niekorzystne dla Ciebie, jeśli pragniesz zmian i osiągnięcia swoich celów, które wychodzą poza ramy właśnie Twojego dotychczasowego życia i poza myślenie Twojego otoczenia.

Kolejną przyczyną jest strefa komfortu, którą niezwykle trudno jest przekroczyć. Od dziecka jesteśmy uczeni, ze należy się ustabilizować. Znaleźć stabilną, stałą pracę, kupić mieszkanie lub dom na kredyt, wyjść za mąż, mieć dzieci i czekać do emerytury. A w życiu właśnie chodzi o to, aby ją przekraczać, aby codziennie podejmować ryzyko, gdyż tylko w ten sposób możemy osiągnąć wiele, osiągnąć nasze cele.

Przyczyną braku inicjatywy ku zmianie, może być również brak pewności siebie. To jest jednak kluczowe jeśli chodzi zmianę naszego życia. Jeśli pragniesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany, należy zacząć od siebie. Spójrz na siebie z perspektywy Twojego doświadczenia, naucz się doceniać siebie za to co masz i za to z czego jesteś dumna. Niestety nie jest łatwo pozbyć się kompleksów, gdyż bardzo często to nasze dzieciństwo ma ogromny wpływ na nasze dorosłe życie. Nie tylko dom rodzinny, ale i szkoła, określone wydarzenia. To wszystko ma wpływ na to kim jesteśmy i co osiągamy.

Porównywanie się z konkurencją to kolejna rzecz, która nas hamuje w rozwoju. Myślenie o tym, że ktoś już zrobił to co ty chcesz jest błędne i prowadzi donikąd. Uważamy, że nie warto zaczynać, a nasze otoczenie nas w tym wspiera. Z reguły tak jest, że jeżeli ktoś nas nie dopinguje w naszych celach, to szybciej się poddajemy. A warto wziąć pod uwagę to, że każdy z nas jest inny i każdemu podoba się inny sposób przekazywania wiedzy.

Te wszystkie elementy mają niestety ogromny wpływ na to, dlaczego nie podejmujemy żadnej inicjatywy w kierunku osiągnięcia swoich celów.

Dlatego zapisz się już dziś na kurs Wirtualnej Asystentki i odmień swoje życie! Zacznij od rozwoju 🙂

Zadbaj o to, aby wyeliminować jak najwięcej z nich jeśli chcesz osiągnąć czegoś więcej. Ma to ogromny wpływ na twój sukces. Skoncentruj się na swoim celu i nie rozglądaj się na boki. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć wiele.

A zatem do dzieła ZAPISZ SIĘ już dziś na Kurs Wirtualnej Asystentki i zacznij od drobnych zmian!

To właśnie małymi krokami możemy osiągnąć swój cel. Działaj, podejmij ten jeden krok, a przekonasz się jak wiele może to zmienić w Twoim życiu.

Powodzenia!

Zobacz nas takżena Facebooku – KLIK oraz na Instagramie – KLIK.

P.S Jesteśmy też na Youtube!

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *