Wielu z nas uważa, że blog nie jest już na tyle popularny i mało kto go czyta. Twierdzimy, że vlogowanie jest o wiele modniejsze, ale niewiele osób finalnie decyduje się na wystąpieniem przed kamerą.

Tymczasem współczesne blogi to źródło wiedzy i inspiracji. Często poszukując informacji na dany temat w wyszukiwarce Google natrafiamy na artykuły blogowe.

Kolejnym mitem jest to, że trzeba znać się na Informatyce, aby założyć blog, więc to dyskwalifikuje już na samym początku.

A wręcz przeciwnie, założenie bloga na najbardziej popularnych platformach nie wymaga „technicznych” zdolności.

Nie musisz również mieć swojego biznesu, aby prowadzić blog. Nie musisz być ekspertem. Możesz po prostu dzielić się wszystkim tym, z czym miałeś do czynienia.

Czy warto zatem prowadzić blog?

Podam Ci 10 powodów, a Ty sam o tym zadecydujesz.

1. Pisanie rozwija

Pisząc nie tylko rozwijamy swoje zdolności pisarskie, słownictwo, ale także poszerzamy swoją wiedzę pisząc artykuły, których Twoja społeczność się domaga oraz rozwijamy kreatywność. Zwykle pisząc jeden artykuł, musisz przeczytać ich więcej. Wzbogacasz się z każdym napisanym tekstem. A czytając dużo, powstają nowe pomysły.

2. Budowanie wizerunku

Prowadzenie bloga i dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami buduje nasz wizerunek. Kreowanie swojej marki jest to proces długotrwały, więc jeśli myślisz o napisaniu w przyszłości książki, prowadzeniu biznesu warto zacząć od blogowania, gdyż Twoi potencjalni Klienci chętnie sprawdzą kim jesteś właśnie na Twoim blogu.

3. Lista mailingowa

Zarówno wtedy, kiedy posiadasz już swoją działalność, czy jeszcze nie możesz zbierać kontakty do osób, które w przyszłości staną się Twoimi Klientami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż jeśli odbiorca Twoich tekstów Cię już zna i obserwuje Twoje wpisy, to chętniej zakupi Twój produkt, niż produkt konkurencji.

4. Pomoc

Blog, który prowadzisz może okazać się cenną pomocą dla innych. A przecież pomaganie jest takie fajne! Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem jest ważne i przy tym wnosi wiele korzyści. Możesz prowadzić swoisty poradnik, wskazywać najlepsze rozwiązania w danej kwestii, a także wyrażać opinie na temat produktu, czy usługi. Na tym mogą skorzystać Twoi czytelnicy.

5. Książka lub ebook

Regularne pisanie bloga może skutkować wydaniem ebooka lub książki. Jest to bardzo dobry sposób na stworzenie swojego dochodu pasywnego. Gdy raz stworzysz coś wartościowego, możesz czerpać z tego korzyści przez długi czas. Tak więc Twój pierwszy blog może stać się Twoją pierwszą książką!

6. Status Eksperta

Budując swoją społeczność poprzez blog, zyskujemy status eksperta. Pamiętaj jednak, aby nie kreować się na eksperta. To Twoi odbiorcy zdecydują o tym. Jeśli zdobędziesz ich zaufanie, staniesz się „ekspertem” w ich oczach. A to z kolei przełoży się na Twoją sprzedaż.

7. Badanie rynku

Za pomocą bloga, możemy zbadać potrzeby rynku. Dowiedzieć się jakich materiałów potrzebują Twoi czytelnicy, jakie treści ich interesują. Dzięki takiemu badaniu możesz tworzyć kolejne artykuły, a także napisać ebook, jeśli wpisy z bloga wymagają tego, aby dany temat rozwinąć. Pozwoli to stworzyć Ci produkt odpowiadający potrzebom Twoich odbiorców.

8. Promocja

Gdy tylko mamy zbudowaną społeczność, blog pozwala na promowanie własnych produktów i usług. Jeśli Twój odbiorca ufa Tobie, to chętnie skorzysta z Twoich usług i produktów. Posiadając swój blog, nie musimy wykorzystywać innych źródeł do promocji swojego biznesu.

9. Google

Przeglądarka bardzo lubi blogi, jednak pisząc artykuły warto nie pisać wyłącznie pod SEO. Twój odbiorca wyczuje, czy piszesz z pasji, czy dla zarobku. Twoi czytelnicy zauważą i docenią jeśli będziesz pisać z pasją.

Jeśli tylko zamieścisz w swoim artykule dużo wartościowej treści, użyjesz dobrego nagłówka, słów kluczowych to twój artykuł będzie wysoko w rankingu, bez pozycjonowania.

10. Zarabianie

Poprzez blog można zarabiać w przeróżny sposób. Blog pomoże Ci stworzyć ebook, napisać książkę lub stworzyć swój własny kurs on-line. Oprócz tego możesz prowadzić konsultacje, warsztaty, czy własny sklep internetowy.

Zarabiać można również współpracując z innymi firmami, polecając ich produkty, tworząc recenzje. Dobrym sposobem jest również afiliacja, dzięki której polecając dany produkt, czy usługę na swoim blogu możesz mieć dodatkowy dochód.

Przekonały Cię te powody? Zdecyduj sam, czy warto. Jedno jest pewne, że to działanie popchnie Cię do przodu.

Jeśli zdecydowałaś założyć swój blog, sprawdź nasz kurs WordPress, który pokaże krok po kroku jak to zrobić!

Zobacz nas takżena Facebooku – KLIK oraz na Instagramie – KLIK.

P.S Jesteśmy też na Youtube!

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *