Praca zdalna pod pewnymi względami zdecydowanie wiąże się z wygodą czy większą swobodą w wykonywaniu swoich obowiązków i dysponowaniu czasem, jednak nie należy zapominać, iż praca z domu jest równie odpowiedzialna i wymaga od nas poświęcenia, rzetelności, doświadczenia i profesjonalizmu: tak samo jak  praca poza domem. 

Praca wirtualnej asystentki wiąże się ze zdobywaniem nowych zleceniodawców. W związku z tym, pracując z domu i zdobywając nowych klientów, nowe zlecenia, dzięki którym będziemy mogli rozwijać siebie i swój biznes – na pewno będziemy mieli okazję uczestniczyć w rozmowie rekrutacyjnej – w formie zdalnej, w formie wideo.

Dla wielu może być to nowość i sytuacja niecodzienna. W końcu jesteśmy przyzwyczajeni do rozmowy rekrutacyjnej w “cztery oczy”. I choć rozmowa zdalna prowadzona jest z domu, z miejsca, w którym aktualnie przebywamy, pracujemy – nie oznacza to, że jest mniej formalna czy mniej istotna. 

I tutaj pojawia się pytanie: w jaki sposób do takiej rozmowy się przygotować?

Bo na pewno warto to zrobić. W końcu powinno nam zależeć na tym, by zaprezentować się jak najlepiej i zdobyć nowego klienta, korzystającego z usług jakie oferujemy.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych aczkolwiek znaczących porad, które warto zastosować przed rozpoczęciem rozmowy rekrutacyjnej w formie on-line.

  1. Zadbaj o odpowiednie otoczenie. Rozmowę powinno się przeprowadzić w miejscu gdzie nic i nikt nie będzie Ci przeszkadzać ani rozpraszać Twojej uwagi. Zadbaj o to, by rozmawiać w miejscu, w którym będziesz mieć możliwość maksymalnego skupienia się.
  1. Schludny wygląd ma znaczenie! Mimo, że rozmowa odbywa się zdalnie, warto zadbać o swój wygląd i odpowiedni, elegancki strój. Dobierz ubrania odpowiednie do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.
  1. Zadbaj o szczegóły techniczne. Sprawdź swoje połączenie, to, czy kamera jest podłączona, czy mikrofon działa poprawnie oraz czy nie masz problemów z internetem: dzięki temu oszczędzisz sobie stresu i niemiłych niespodzianek. Spokojna głowa to klucz do sukcesu – nie warto kilka minut przed rozmową stresować się stanem technicznym swoich urządzeń: zadbaj wcześniej o przetestowanie ich.
  1. Przygotuj się! – zrób research na temat firmy, z którą chcesz nawiązać współpracę, zastanów się nad kwestiami, jakie mogą być ważne dla pracodawcy i przygotuj sobie odpowiedzi na możliwe pytania. Zastanów się jakie są twoje oczekiwania finansowe w danej firmie, po prostu: przygotuj się rzetelnie do rozmowy. Dzięki swojemu zaangażowaniu masz szansę na zdobycie nowego klienta.

To proste wskazówki jednak warto zastosować je przed rozmową: stanowią one pierwszy krok do sukcesu. 

Jak można zauważyć i co warto zapamiętać: zdalna czy nie – rozmowa rekrutacyjna jest wydarzeniem, do którego warto się odpowiednio przygotować. Do dzieła: zadbaj o to, by zaprezentować się z jak najlepszej i profesjonalnej strony.

Trzymamy za Ciebie kciuki: niech każda rozmowa przebiega po Twojej myśli!

Zobacz nas także na Facebooku – KLIK oraz na Instagramie –  KLIK.

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *