Żadna zmiana pracy nie jest łatwa. Łączy się to z naszą strefą komfortu, z której ciężko jest wyjść. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do zmian, wybieramy zwykle to co znamy, bo tak jest prościej, wygodniej. Decyzję o zmianie pracy podejmujemy dopiero wtedy, gdy wydarzy się coś w naszym życiu co uświadomi nam, że tego właśnie potrzebujemy. Przyczyny mogą być różne, bo albo potrzebujemy więcej zarabiać, albo wypaliliśmy się zawodowo, albo mamy dość rutyny.
Zmiany są potrzebne i w każdej z nich należy dostrzegać pozytywne aspekty. Nawet jeśli ta kolejna praca okaże się pomyłką. A co jeśli podejmiemy decyzję o zmianie pracy z etatu na pracę zdalną na własnych zasadach? Jest to bardzo duża zmiana i wymagająca przygotowania. Nie tylko finansowego, ale i mentalnego.
Przede wszystkim należy przygotować nasz umysł do tego przedsięwzięcia. Musimy oswoić się z myślą, że ta zmiana będzie dla nas dobra. Nasz tak zwany „gadzi mózg” nie lubi zmian i będzie niestety szukał argumentów przeciw. Dlatego im szybciej podejmiemy działania w obranym kierunku tym lepiej.
Nie myśl – po prostu działaj! Gdy zaczniesz robić cokolwiek w tym kierunku, to będzie Ci szkoda zawrócić i zrezygnować. Jeśli zrobisz jakikolwiek krok naprzód, który zbliży Cię do celu, to każda myśl o rezygnacji będzie uświadamiać Ci, że już jesteś coraz bliżej i nie warto się cofać.
Oznajmij to wokół. Taka społeczna deklaracja zobowiązuje, zatem nie będzie już odwrotu. Nie chcemy przecież słuchać od rodziny, czy znajomych, co z Twoim planem? Dlaczego nie wyszło? Przeraża nas tłumaczenie, że coś co planowaliśmy nie wyszło, bo jest to przyznaniem się do swoistej porażki.

Przygotuj się finansowo. Jeśli odłożysz jakąkolwiek gotówkę na kilka miesięcy do przodu, poczujesz się pewniej. Spłać raty i kredyty lub ogranicz do minimum. Są kredyty na mieszkanie, których szybko nie spłacimy, ale zawsze lepiej myśleć, że mamy tylko jeden kredyt niż zaprzątać sobie głowę ratami i rachunkami.
Poszerzaj swoją wiedzę. Czytaj książki, rób szkolenia. To również sprawi, że będziesz czuła się pewniej. Wiedza jest inwestycją w siebie. Każde odbyte szkolenie, czy przeczytana książka wnoszą coś nowego. Warto korzystać z każdej okazji, aby uczyć się czegoś nowego.
Zbadaj rynek. Sprawdź w jakiej dziedzinie, branży można pracować zdalnie. Co jest aktualnie pożądane na rynku? Nie rezygnuj z wybranego kierunku, jeśli okaże się, że jest duża konkurencja, tylko szukaj sposobów, aby się wyróżnić. Wprowadź coś nowego, innowacyjnego, a z pewnością Twój pomysł się sprawdzi.
Ukierunkuj się. Nie narzucaj sobie zbyt wiele. Obierz jeden kierunek, w którym chcesz się rozwijać. Nie jesteśmy w stanie nauczyć się wszystkiego, więc nie dążmy do perfekcji zanim ruszymy dalej. Człowiek nie może wiedzieć wszystkiego i nieodzownym elementem rozwoju jest właśnie nauka na błędach.
Warto jednak nie decydować się na łączenie pracy na etacie z pracą zdalną. Po pierwsze, nasze przygotowanie się będzie trwało o wiele dłużej, a po drugie, nasz gadzi mózg będzie wciąż szukał wymówek „ że jest nam dobrze w pracy na etacie”. Odkładanie na później niestety niszczy cały zamysł, aż w końcu będziesz żałować, że nie zrobiłaś tego wcześniej.
Jeśli czytając to, choć przez chwilę pomyślałaś, że chcesz tego, że chcesz pracować zdalnie to zrób to i zacznij od teraz!
Weź sprawy w swoje ręce i zacznij od zmian.
Koniecznie zajrzyj TUTAJ i zapoznaj się z naszymi ofertami kursów, które pomogą Ci rozpocząć pracę jako WA!
Zobacz nas także na Facebooku – KLIK oraz na Instagramie – KLIK.
0 komentarzy