Nie jest to żadnym odkryciem, że zdrowie jest ważne. Niemalże od zawsze mówimy o zdrowym trybie życia. Sport i zdrowe odżywianie są tutaj wyznacznikami. To właśnie odpowiednia ilość ruchu oraz zbilansowana dieta mają duże znaczenie jeśli chodzi o nasze zdrowie.

Ale czy wiedziałaś o tym, że zdrowy tryb życia ma wpływ na Twoją pracę, a właściwie na jej jakość?

Otóż ma! Ma bardzo duże znaczenie.

Zacznijmy od jedzenia. Jedzenie w dużych ilościach tłustego pożywienia, zdecydowanie nie działa dobrze na nasz organizm. Powoduje to, że jesteśmy ospali i nie mamy energii. Co więcej, w takim przypadku, ratujemy się cukrem, aby zdobyć jej trochę więcej. I tak jest, że mamy energii trochę więcej na chwilę..

Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości składników i wartości odżywczych, będziemy jeść w odpowiednich ilościach i odstępach czasu, to zdecydowanie poprawi to naszą efektywność. To właśnie warzywa poprawiają nasze samopoczucie. Im więcej spożywamy zielonego, tym więcej mamy energii. Wyrób sobie nawyk zjadania jabłka, czy marchewki do każdego posiłku, zamiast słodkich lub słonych przekąsek. Warzywa i orzechy poprawiają naszą koncentrację i pamięć, a także pozwalają zachować sprawny stan umysłu przez długi czas.

Kolejną istotną rzeczą jest odpowiednie nawodnienie. Brak odpowiedniej ilości wody powoduje, że jesteśmy zmęczeni i wówczas, oszukując nasz organizm, ratujemy się kawą. Woda poprawia krążenie krwi i naszą koncentrację, dlatego tak ważne jest, aby pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Najlepszym sposobem na wprowadzenie wody do Twojej diety jest wyrobienie sobie nawyku wypicia szklanki wody zaraz po przebudzeniu, przed każdym posiłkiem i przed pójściem spać. Duża ilość wody to też lepsze samopoczucie.

W przypadku sportu, od zawsze wiemy, ze „ruch to zdrowie”, ale niestety nie każdemu jest łatwo wprowadzić aktywność fizyczną w natłoku obowiązków domowych i pracy. Jednakże, znajdując 30minut przed pracą na spacer, czy bieg, od razu zauważymy poprawę naszego samopoczucia. Ruch, przede wszystkim dotlenia nasz organizm, dzięki czemu sprawniej działamy. Ruch na świeżym powietrzu z samego rana wywarza endorfiny i dzięki temu mamy energię na cały dzień.

Gdy odpowiednio nawodnimy i dotlenimy nasz organizm, będziemy w stanie wykorzystać cały jego potencjał.

Oprócz znacznego wpływu takiego trybu życia na nasze zdrowie fizyczne, to również poprawia nasze samopoczucie. Czujemy się zdecydowanie lepiej wprowadzając zdrowe nawyki do naszego życia. Czujemy satysfakcję z każdego małego kroku ku zdrowiu, co też szybko zauważymy w ocenie samej siebie.

A to jak się czujemy jest bardzo istotne i pozwoli nam zdecydowanie efektywniej pracować. Czy zgadzasz się z tym? Jak jest u Ciebie? 🙂

Zobacz nas także na Facebooku – KLIK oraz na Instagramie –  KLIK.

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *