Właśnie minęło kilka tygodni stycznia. Czy wdrożyłaś już w życie to, co sobie zaplanowałaś?

Nie jest łatwo wprowadzać zmiany w swoim życiu. Zwykle po pierwszych kilku dniach, czy tygodniach, nasze postanowienie ucieka gdzieś w natłoku spraw. Kierujemy się wymówkami, że coś lub ktoś jest ważniejszy od nas samych. Jednym słowem – prokrastynujemy, czyli wmawiamy sobie, że zrobimy daną czynność później.

Bardzo dobrą metodą na zwalczenie tego i podjęcia działań od razu, gdy postanowienie wyjdzie z naszych ust jest KAIZEN, czyli metoda małych kroków.

Wyjaśniając, jest to metoda, dzięki której możesz wprowadzić małe działania od razu, aby osiągnąć upragniony cel. Przykładowo, jeśli chcesz schudnąć, to jest o wiele ciężej z dnia na dzień rzucić nawyki jedzenia słodyczy albo wdrożenia aktywności ruchowej jak bieganie. W tym przypadku metodą kaizen, będzie rozpoczęcie picia wody. Najpierw po przebudzeniu, potem przed każdym posiłkiem i przed snem. Wypicie szklanki wody jest o wiele prostsze.

Kolejnym przykładem jest zmiana pracy. Jeśli masz trudności w podjęciu decyzji, zacznij czytać książki lub zapisz się na szkolenie, powiązane z kierunkiem, w jakim pragniesz się rozwijać. W ten sposób, nie musisz rezygnować z pracy z dnia na dzień. A pogłębienie wiedzy na dany temat, z pewnością sprawi, że będziesz pewna siebie i przygotowana na zmiany.

Dlaczego Ci o tym wspominam? Bo to działa – uwierz mi.

Metoda ta jest znana i powszechnie stosowana. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i stopniowo je wprowadzać. Jeśli zatem pragniesz zmian, a ciężko podjąć Ci decyzję o zmianie pracy, to najlepszym sposobem będzie przygotowanie się do tego poprzez podjęcie, właśnie tych małych kroków ku zmianie.

A teraz odpowiedz sobie na pytania…

• Czy masz dość swojej pracy i od początku odliczasz minuty do końca?

• Czy wolisz na stałe pracować z domu lub nie ograniczać się do jednego miejsca?

• Czy chcesz decydować o tym ile chcesz pracować i ile chcesz zarabiać?

• Nie chcesz już negocjować swojego urlopu z koleżankami z pracy?

• Czy pragniesz się rozwijać, bo czujesz, że stoisz w miejscu?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na większość z nich, to znaczy, że czas na zmiany. Świetną okazją ku temu jest nasz kurs Wirtualnej Asystentki, który właśnie ruszył!

Wszystkie szczegóły o naszym nowym, wyjątkowym szkoleniu znajdziesz TUTAJ.

Nie musisz zwalniać się z pracy, zacznij od szkolenia i przekonaj się czy to jest coś dla Ciebie! Pamiętaj, że wszystkie wielkie zmiany zależą od tych małych kroków, które podejmujesz już teraz!

Zobacz nas także na Facebooku – KLIK oraz na Instagramie –  KLIK.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *