Każdy kiedyś myślał o założeniu swojego biznesu, albo ma go co najmniej w planach. Różnie toczą się losy tych planów i pomysłów na biznes. Czasem kończy się wszystko na pomyśle, a czasem działamy w tym kierunku, jednak szybko się poddajemy napotykając przeszkody. Dlaczego tak się dzieje?

Zwykle nie wiemy od czego zacząć, co ma tak naprawdę znaczenie i nie znamy etapów, które warto przejść, aby nasz biznes odniósł sukces. Zakładamy, że jest to coś skomplikowanego i wymaga nakładu finansowego. Skupianie się na własnej stronie internetowej, biurze, pięknej oprawie wizualnej, wizytówkach, czyli wszystkim tym, co nie ma na początku znaczenia powoduje frustracje. Ważne jest jednak to, aby mieć pomysł i działać. Najważniejszy wkład jaki musisz posiadać na początku to jest czas.

Jakie etapy przygotują Cię do stworzenia biznesu, który osiągnie sukces?

1. Przede wszystkim – pomysł. Jeden konkretny kierunek, w którym będziesz się rozwijać. Są bowiem dwie kategorie osób, które dzielą się na osoby z wieloma pomysłami naraz i takimi, które go jeszcze nie mają. Co jest więc istotne? Pomysł, a co za nim idzie – CEL. Warto całą energię przeznaczyć na ideę, do której chcemy dążyć.

2. Kolejnym krokiem będzie stworzenie biznesplanu. Może brzmi to trochę górnolotnie, jednak wystarczy rozpisać sobie na papierze odpowiedzi na następujące pytania:

– Czym będzie się zajmować Twoja firma? Jaką będzie mieć nazwę i siedzibę? Jaką formę rozliczenia wybierzesz?

– Jaką misję będzie pełnić i do kogo będzie kierowana? W jaki sposób pomożesz innym rozwiązać ich problem i jaką wartość od siebie dasz? Czym Twoja firma będzie się wyróżniać?

– Dowiedz się gdzie są Twoi klienci i wypisz sposoby jak możesz do nich dotrzeć? Jak stworzyć możliwość kontaktu z nimi?

– Jakie konkretne produkty będziesz mieć w swojej ofercie?

– Jakie cele chcesz osiągnąć w swoim biznesie?

Te pytania podsumują Ci cały Twój biznes i będziesz mogła zdecydować, czy Twój pomysł ma sens.

Masz już pomysł na swój biznes? Stwórz i sprzedaj swój kurs on-line. Zapisz się już teraz!

3. Następnie przejdź do sprawdzenia swojego pomysłu. Jak to zrobić? Otóż jest wiele sposobów. Możesz założyć fanpage wokół tematu i podpytywać członków. Stwórz ankietę, która pozwoli Ci określić jakie potrzeby są wśród Twoich odbiorców. Możesz stworzyć lead magnet w postaci krótkiego ebooka i sprawdzić, czy jest zapotrzebowanie na takie treści.

Stwórz swój biznes w 6 etapach

4. Stwórz miejsce w sieci, które będzie Twoją wizytówką, czyli strona internetowa. Jest ona przydatna dopiero po 3 pierwszych etapach. Warto zadbać o ten element, gdyż grono Klientów ocenia firmę poprzez stronę www.

5. Zadbaj o dobry marketing. Nie jest tu mowa tylko i wyłącznie o reklamach Facebook Ads, czy Google Ads, ale o Twojej aktywności w social mediach. Marketingiem jest również aktywne uczestniczenie w przeróżnych wydarzeniach: warsztatach, konferencjach, wyzwaniach. Zastosuj także lejek sprzedażowy, który pozwoli dotrzeć do Twojego klienta

6. Na koniec przyjdzie czas na oddelegowanie części zadań innym osobom. Jest to moment kiedy będziesz potrzebowała przestrzeni czasowej na rozwój biznesu, a pozostałe mniej ważne zadania, będziesz mogła oddać komuś innemu.

Przeczytaj także artykuł „10 pomysłów na zarabianie on-line”.

Ten zarys pozwoli ci mniej więcej określić, czy dobrze przemyślałaś swój pomysł na biznes. Odpowiadając na każde pytanie dowiesz się czy Twój pomysł ma w ogóle sens. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy okaże się, że nie ma zainteresowania tym tematem wśród odbiorców. Oszczędzisz czas, aby nie tworzyć czegoś, czego nie będziesz mogła później sprzedać. Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, podziel się tym w komentarzu. A może będziesz chciała coś do tego dodać? Również napisz.

Na koniec każdego wpisu, dodajemy kolorowe: Zobacz nas takżena Facebooku – KLIK oraz na Instagramie – KLIK.

P.S Jesteśmy też na Youtube!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *