W dobie pandemii wszystkie szkolenia i kursy przeniesiono do Internetu i to tak naprawdę uratowało wiele firm zajmujących się szkoleniami.

Szkolenia on-line są połączeniem teorii z praktyką i przybierają przeróżne formy.

Najlepiej sprawdzają się w formie video, kiedy prowadzący do nas mówi, tłumaczy, pokazuje, a my możemy go widzieć i słuchać. Czasem pojawia się transkrypcja i zadania do wykonania.

Wszystko za sprawą komputera, tabletu, a nawet telefonu i dostępu do Internetu.

Szkolenie w takiej formie stało się przełomowe, bo jest o wiele wygodniejsze. Możesz je odbyć w dowolnym czasie o dowolnej porze, z jakiegokolwiek miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

Czy taki kurs jest ważny? Jak najbardziej. Jest on tak samo ważny jak kurs w formie stacjonarnej, ale jest praktyczniejszy, gdyż kupujemy raz, a możemy uczyć się w nieskończoność.

Szkolenia stacjonarne mają to do siebie, że gdy wychodzisz, to oprócz swoich notatek i tego co zapamiętasz niewiele pozostaje, nie możesz wrócić, przeanalizować ponownie danej kwestii. Natomiast kursy on-line są często sprzedawane z dożywotnim dostępem. Jest to niesamowicie praktyczne i opłacalne.

Jak przygotować taki kurs on-line ?

Wydaje się, że nie ma nic prostszego jak stworzyć kurs. Przecież wystarczy nagrać wideo na jakiś konkretny temat i je sprzedać. Otóż nic bardziej mylnego. Na stworzenie kursu składa się wiele czynności i trzeba się do tego dobrze przygotować.

Pamiętaj o tych 3 krokach!

  1. Sprawdź konkurencję, zbadaj rynek. Dowiedz się jakie są potrzeby, co jest a czego brakuje na rynku. Zastanów się nad grupą docelową.
  2. Ustal strategię. Spisz listę rzeczy potrzebnych do stworzenia kursu. Napisz plan działania i stwórz kurs.
  3. Przede wszystkim kieruj się chęcią pomocy. Chcesz przecież pomóc innym i dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

To jednak nie wszystko. Jest to o wiele bardziej skomplikowane, bo przecież trzeba posiadać dobrysprzęt do nagrań (jakość nagrania jest bardzo istotna: dźwięk, obraz i światło), odpowiednie narzędzia do obróbki nagrań video, aplikacje, dostęp do platformy. Może to być o wiele trudniejsze jeśli chcesz wszystko zrobić sama. Oprócz technicznych spraw jest jeszcze dobry marketing, obsługa klientów i wiele innych rzeczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – śledź nas koniecznie na naszych social mediach i wyczekuj naszego nowego kursu “Jak stworzyć kurs on-line?” !

Sprawdź też nasza ofertę: KLIK.

Zobacz nas także na Facebooku – KLIK oraz na Instagramie –  KLIK.

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *